Technológie značenia


Sieťotlač

Patrí zrejme medzi najrozšírenejšie a najstaršie technológie tlače, ktorá sa používa na potlač rôznych predmetov a materiálov. Jej história začala v Číne a do európy sa dostala niekedy koncom 18. storočia. Touto technikou je možné potláčať nielen tašky, tričká a reklamné predmety, ale aj mnohé produkty osobnej potreby a tiež rôzne zariadenia, ako napr. ovládacie panely strojov a pod. Pre tlač touto technikou sú potrebné špeciálne sitá natiahnuté na rám, tlačové predlohy, stierky a samozrejme vhodný typ farby v závislosti od potláčaného materiálu.

Pre zaujímavosť, túto techniku pri svojej tvorbe používal okrem iných osobností aj "Pop art" umelec Andy Warhol. Okrem bohatej histórie technológia sieťotlače ponúka trvácnosť značenia.

Typy farieb pre potlač reklamných tašiek:

  • Ekologické vodou riediteľné farby pre bavlnu a papier
  • Plastizolové farby pre bavlnu
  • Farby na plastové PE tašky

Vhodný typ farby vyberáme podľa potláčaného materiálu, pričom ceny potlače sú úplne rovnaké. Plastizolové farby dávajú výslednej tlači sýtejšie a živšie farby a majú lepšiu kryciu schopnosť kvôli ich vyššej hustote. Platí to v prípade porovnania tlače na výrobky z bavlny (tašky a vrecká, viď foto). V každom prípade pri oboch typoch farieb budú tašky pekne natlačené, preto hlavným kritériom vo vašom výbere typu farby je buď ekologický typ tlače alebo dosiahnutie mierne plastického výzoru tlače. Vodou riediteľné farby však nie sú vhodné pre všetky aplikácie.

V poznámke objednávky stačí uviesť, o aký typ farby máte záujem a s vhodným typom farby vám samozrejme poradíme.

Výšivka

Je elegantným spôsobom vyšitia loga, písma alebo inej grafiky na textilný materiál. Samotné vyšívanie samozrejme neprebieha ručne ihlou a niťou, ako to vo voľnom čase robia šikovné ruky žien, ale strojovo. Vasa reklamná výšivka bavlnených vreciek alebo tašiek je realizovaná modernými vyšívacími strojmi s možnosťou vyšitia až 12 farieb.

Vzhľadom na to, že cena záleží na množstve stehov je nevyhnutné, aby ste nám pre stanovenie presnej ceny zaslali motív pre vyšitie vrátane požadovanej veľkosti spoločne s dopytom, na akom konkrétnom produkte má byť výšivka realizovaná.

Flexotlač

Jedná sa o typ rotačnej tlače, kde je tlač motívu nanášaná na materiál pomocou rotujúceho valca prostredníctvom stočkov. Od začiatkov až po súčastnosť flexotlač prešla značným vývojom a dnes ponúka vysokú kvalitu tlače. Vďaka postupným vylepšeniam flexotlačových strojov, dosiek ale aj farieb došlo mimo zvýšenia kvality zároveň aj k zníženiu nákladov. Táto vyše 100 rokov stará technológia ponúka tlač na širokú škálu materiálov od rôznych typov papiera, plastových fólií až po lepenky, a teda je možné ju použiť pre rôzne tlačoviny ako papierové tašky, papierové a fóliové vrecká, igelitové tašky, etikety, baliace papiere, obaly pre cukrovinky a pod. Rovnako ako pri sieťotlači aj tu sa používajú prevažne vodou riediteľné moderné farby.

Tento typ tlače je vhodný pre tlač priamymi farbami PANTONE® a aj pre plnofarebnú tlač. Je najlepšou voľbou pre vysokonákladové zákazky. Používame pre tlač lacných eko papierových a igelitových tašiek.

Ofsetová tlač

Funguje v podstate na podobnom princípe ako flexotlač. Z tlačovej platne sa farba tlačeného motívu pretlačí na gumový valec, z ktorého sa následne motív prenáša na papier. Pravdepodobne je najčastejšie používanou technológiou tlače pre akýkoľvek druh bežne vyrábaných tlačovín, od letákov až po knihy. Je možné tlačiť plnofarebne v systéme CMYK a tiež priamymi farbami podľa vzorkovníka PANTONE®. Výhodou ofsetovej tlače je vysoká kvalita výslednej tlače. Tlač ofsetom používame pri výrobe luxusných papierových tašiek.

 

Bez ohľadu na použitú technológiu pre tlač všetkých našich produktov používame výhradne farby európskych výrobcov.